čtvrtek 16. března 2017

Unboxing! 03_03/2017

Ještě jednou vám všem přeji krásný čtvrtek!         Konečně jsem se nějak zmátořila a sepsala recenze, které tady na mě čekaly. Nahromadilo se tady dost restů, tak doufám, že si je budu moci odškrtnout co nejdříve, jenže škola mě zatěžuje více, než bych sama chtěla a do toho mám antibiotika. 

        Tenhle článek ale nepíšu proto, abych si vám stěžovala na svou chorobu nebo školu! Tenhle článek se týká dnešního balíčku, který mi přinesla pošťačka. Nebyl žádným překvapením, zvláště, když jsem dostala upozornění mailem, že se  ke mně kniha blíží. :-)


        Abych se přiznala, když jsem si všimla, že nakladatelství Omega vypsalo další z recenzních konkurzů, tak jsem s radostí rozklikla formulář, ale po přečtení anotace jsem dost váhala, jestli se o knihu přihlásit, nebo ne. Ano, anotace je lákavá, ale nevěděla jsem, jestli tahle kniha bude pro mě. Pak jsem si řekla, že to zkusím, přeci jen, zkusit se má všechno, no ne? :-)

Teď už se pojďme podívat na dnešní nadílku...
Anotace:


ZBÝVÁ JEN SEDM DNÍ...
Ve starověkém Římě byla Suburra římskou čtvrtí, kde se tajně setkávaly světy zločinu a politiky. V ghettu na úpatí Palatina, kde byly vedle sebe taverny a vykřičené domy, se potkávali vážení senátoři a lidé se špatnou pověstí. I po více než dvou tisíciletích toto místo nadále žije díky těm obyvatelům věčného města, kteří v dnešní době udržují křehkou rovnováhu mezi úřední mocí a zločinci z ulice ve snaze najít co nejrychlejší a nejefektivnější cestu k penězům, bohatství a moci.
Italská mafie 21. století se od té „klasické“, kterou známe z gangsterek z třicátých až padesátých let minulého století nebo z románů Maria Puza, velmi liší. V čele nestojí žádní vážení bossové v drahých a noblesních oblecích a kloboucích. Dnešní mafie jsou nekompromisní, navzájem po krku si jdoucí klany, jejichž postavení v rámci mafiánské hierarchie prozrazuje mimo jiné způsob oblékání a bydlení jejich čelných představitelů.
Nahlédněte do kuchyně tří takových mafiánských klanů, jejichž řádění během jediného týdne rozpoutá v římských ulicích hotové peklo.

To by pro dnešek bylo vše.
Mějte se hezky.
S.

20 komentářů:

 1. Koukal jsem na ní , ale nakonec si řekla, že to nebude přesně můj šálek kávy. Recenzi si ale ráda přečtu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Zdeni :-)
   Já jsem to riskla a šla do toho, tak snad jsem nešlápla vedle. :-)

   Vymazat
 2. Taky jsem nad konkurzem váhala, no nakonec jsem jej vynechala. Snad se ti kniha bude líbit Soni, budu se těšit na recenzi :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Taky mi dnes přišla, doufám, že bude tak dobrá, jak očekávám. Ať se líbí. 😊

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V to doufám také! Díky, Míšul, tak snad se bude líbit. ;-)

   Vymazat
 4. Knížka vypadá zajímavě, ale radiš počkám na recenzi :) Hezké čtení :)

  OdpovědětVymazat
 5. Na konkurz jsem taky koukala, ale tenhle typ knih mě nebaví, nemělo tedy cenu zkoušet. Přeji, ať se líbí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Kačko, já jsem se také dlouho rozhodovala... :-)

   Vymazat
 6. Také sleduji recenzní konkurzy, ale nevěděla jsem jak bych na knihu reagovala. Tedy ani dle té anotace netuším, jestli by se mi líbila :) Pěkné čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem podle anotace také byla na vážkách, ale šla jsem do toho. :-)

   Vymazat
 7. Krásný přírůstek :)
  Užij si čtení a už se moc těším na recenzi :)

  OdpovědětVymazat
 8. Pěkná knížka :-) O recenzním konkurzu jsem věděla, ale anotace mě moc nezaujala, tak jsem se neúčastnila. Nicméně si ráda přečtu tvou recenzi :-) Ať se knížka líbí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, já už jsem psala, pro mě je to také spíše krok do neznáma. ;-)

   Vymazat
 9. Kniha vypadá pěkně, přeji ať se líbí a těším se na recenzi.

  OdpovědětVymazat
 10. Na knížku jsem koukala a vypadá to zajímavě, takže se moc těším na recenzi. A moc držím palce, ať už je dobře :)

  OdpovědětVymazat

Díky za Tvůj komentář :-)